Haber

Kılıdaroğlu’nun “Alevi” videosuna Demirtaş’tan destek: Herkes canı gönülden izlemeli

14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürerken, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından “Alevi” notuyla bir video paylaştı.

KILIÇDAROĞLU VİDEODA NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, videoda, “Sevgili genç arkadaş, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği birlikte aşmanıza ihtiyacımız var. Unutmayın, bir oyla bu ülkeyi yaralayıcı mezhep tartışmalarından çıkaracaksınız. , bataklığa dönüşmüş Ortadoğu… ‘Alevi yoktur’ diyen bu sisteme ‘Doğru olana, dürüst olana, ahlaklı olana’ mı diyeceksiniz? Son bir el verir misin? Bu bölücü sistemi kökünden yok etmeye hazır mısınız? Gelin gençler bu eşiği birlikte aşalım” dedi.

“KAHRAMANIMI DESTEKLİYORUM”

Halen cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun videosunu da alıntıladı. Videoya not da bırakan Demirtaş, “Herkes yüreğiyle izlesin, yüreğiyle dinlesin. Bu topraklarda ayrım gözetmeden, eşit, kardeşçe, barış içinde yaşamak mümkündür. Sayın Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyorum. ve bu güzel açıklamaları yürekten destekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Güncel

habervarto.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu