Haber

CHP’li belediyelere talimat: Üniversite tercihinde danışmanlık yapılacak

ANKARA –CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bugün başlayan üniversite tercih döneminde CHP’li belediyelerin adaylara yükseköğretim bölümleri ve üniversiteler konusunda danışmanlık hizmeti vereceğini belirterek açıklama yaptı.

CHP’li Akın, “Daha önce olduğu gibi bu yıl da belediyelerimiz gençlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek. Üniversite adaylarının hayatını şekillendirecek bu önemli süreçte belediyelerimiz de uzman ekiplerle gençlerimizin yanında olacak.”

‘TERCİ DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ SUNACAĞIZ’

Üniversite tercih döneminde gençlere danışmanlık hizmeti verilmesi konusuyla ilgili CHP’li belediyelere yazı gönderen Akın, danışmanlık hizmetinin yanı sıra adayların bünyesinde yükseköğretim kurumlarını anlatan programların da olacağına dikkat çekti. belediye sınırları.

CHP’li Akın, “Üniversite adaylarının hayatını şekillendirecek bu önemli süreçte belediyelerimiz uzman ekiplerle gençlerimizin yanında olacak. Seçim sürecinde belediyelerimiz bulundukları il veya ilçedeki yükseköğretim kurumlarını ücretsiz olarak belirleyecek, yükseköğretim bölümleri hakkında bilgi verecek ve adayların elde ettikleri sonuçlara göre danışmanlık hizmeti vereceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu